Colostrum

Biocol colostrum je revolučný, extrémne účinný výživový doplnok na posilnenie
imunity pre deti, dospelých aj seniorov.
 
 
Colostrum – teda mledzivo je vlastne prvá potrava, ktorú dostane od svojej matky každý cicavec hneď po narodení.
Je to žltá, priezračná tekutina, ktorá vzniká v tele matky ešte pred pôrodom a postupne  sa za 2–3 dni mení na mlieko. Je  jednou z najstarších a najvýznamnejších výnimočných potravín, ktoré možno nájsť v prírode.
 
Každý novorodenec prežije pri narodení obrovský stres. Je to taký prechod z bezpečného sterilného prostredia matkinho tela do toho nášho „infekčného“, plného vírusov, baktérií a iných choroboplodných mikroorganizmov. Preto inteligentná matka príroda pripravila pre každého novorodenca špeciálny elixír – colostrum, ktorým mu zabezpečuje prvú nedotknuteľnú ochranu ešte predtým, než bude aktívny jeho vlastný telesný imunitný systém.
Bezbranného maličkého novorodenca colostrum vyzbrojí maximálnou dávkou imunity a ostatných cenných látok potrebných na rýchly a zdravý vývoj.
 
Účinné látky, ktoré sú prítomné v colostre, sa nenachádzajú nikde inde v prírode v takom vysokom a dokonale vyváženom spojení.
 
Všeobecne je známe, že deti ktoré boli dojčené, majú lepšiu imunitu a bývajú menej choré ako nedojčené deti.
Ak dieťa nedostane po narodení colostrum, nie je priamo ohrozené na živote. Na druhej strane napríklad teliatko, ak  nedostane do pár hodín po narodení colostrum, zahynie. Prežúvavce majú tzv. placentárnu bariéru a mláďatá sa rodia úplne bez imunity. Preto je kravské colostrum až 100 násobne účinnejšie ako ľudské, ale zložením je na 99% identické.
 
Colostrum od firmy Biocol je zberané v certifikovaných bio chovoch hovädzieho dobytka za Švajčiarskych, z Nemeckých a Rakúskych Álp. Tieto chovy sú prísne sledované a kontrolované oficiálnymi orgánmi.
Zber je výhradne z prebytočného colostra počas prvých 12 hodín po otelení.
 
Biocol colostrum sa spracováva vo farmaceutickej fabrike, ktorá sa zaoberá výhradne spracovaním colostra a to   v najvyššej farmaceutickej kvalite.
Biocol biocolostrum je spracované špeciálnou patentovanou technológiou spracovania za studena. Žiadny horúci proces! Žiadna pasterizácia!
Len tak sa zachováva najvyššie možné množstvo cenných látok. Na získanie práškového biocolostra (do kapsulí) sa tekuté colostrum suší mrazením.